Șef birou aprovizionare

În colaborare cu partenerul nostru, un important jucător pe piața energiei electrice, căutăm un coleg pentru rolul de Șef birou aprovizionare în Brașov.

Brașov

Full time

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul economic sau tehnic;
  • Cunoștințe de bază în domeniul electric / energetic;
  • Experiență de cel puțin 3 ani în activitatea comercială;
  • Cunostințe temeinice ale mediului concurențial și al achizițiilor;
  • Cunoștințe solide de comunicare și negociere;
  • Capacitatea de organizare, analiză și sinteză;
  • Capacitatea de motivare și coordonare a unei echipe;
  • Tenacitate, perseverență și orientare către găsirea soluțiilor;

Descrierea Jobului

  • Asigură și răspunde de achizițiile efectuate în cadrul societății;
  • Răspunde de încadrarea în ofertele financiare a bunurilor achiziționate;
  • Întocmește oferte de preț pentru produsele/materiale/echipamente/utilaje ofertate;
  • Urmărește zilnic activitatea personalului aflat în subordine pentru asigurarea aplicării corecte a procedurilor operaționale de achiziții și aprovizionare/livrare;
  • Asigură și răspunde de depozitarea, eliberarea, înregistrarea în sistemele contabile și de gestiune a bunurilor care intră și ies din societate;
  • Centralizează necesarele de materiale și achiziția lor;
  • Organizează activitatea comercială pe criterii de eficiență a costurilor, în vederea optimizării activității de aprovizionare;
  • Stabilirea unor relații bune cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a tuturor problemelor ocazionale;
  • Realizează acțiuni de evaluare periodică a personalului subordonat și vizează calificativele anuale ale acestora;
  • Concepe împreună cu Directorul Comercial și Directorul General, strategiile comerciale prioritare în vederea atingerii target-urilor stabilite.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou de Paști și Crăciun;
  • Siguranță și stabilitate pe termen lung într-o companie prezentă activ pe piață;

  • Program de lucru L-V (07:30-15:30).