Șef laborator etalonări

Recrutăm pentru o companie ce activează în domeniul etalonărilor, verificărilor și încercărilor metrologice.

România

Full time

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice (Politehnică, Mecanică, Mecanică fină, Mecatronică, Electronică, Știința Materialelor, TCM, Inginerie, Chimie, etc.);
  • Experiență de 5 ani în etalonări în regim acreditat ISO 17025 preferabil pe domeniile în care este acreditată compania;
  • Experiență de 2 ani în funcție de conducere/supervizare a unei echipe;
  • A participat la auditurile RENAR și elaborat proceduri tehnice;
  • Abilități de management, conducere, comunicare și organizare;
  • Capacitatea de a lua decizii rapid și eficient;
  • Atenție la detalii, spirit metodic, autonomie și independență;
  • Cunoștințe de limbă engleză – nivel avansat;
  • Experiență în lucrul cu un program ERP (avantaj)
  • Cunoștințe de MS Office;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea Jobului

  • Coordonează laboratorul de etalonari acreditat ISO 17025 pe domeniile mașini de forță, extensometre, aparate de cântărire cu funcționare neautomată, temperaturi, incinte termostatate, calorimetre, camere de climă, termohigrometre, sterilizatoare cu abur, băi termostatate cu lichid, pipete;
  • Răspunde de emiterea şi completarea tuturor documentelor şi rapoartelor specifice și conexe din departament;
  • Menține relația cu clienții companiei, preia comenzi;
  • Emite proceduri tehnice, se asigură de implementarea lor;
  • Realizează deplasări în țară la centrele companiei și la clienții importanți;
  • Evaluează oamenii din subordine și performanța acestora;
  • Asigură respectarea normelor de lucru și calitate;
  • Asigură atingerea obiectivelor laboratorului.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Program de lucru flexibil;
  • Mediu de lucru plăcut şi profesionist;
  • Siguranță și stabilitate pe termen lung într-o companie prezentă activ pe piață.

Despre compania clientului

O companie de tip IMM cu capital integral românesc, înființată în 1991 specializată în distribuția aparaturii de laborator. În decursul celor 30 de ani de activitate, compania a dezvoltat departamente tehnice și de laborator, oferind adițional procesului de vânzare aparatură și servicii de instalare, mentenanță, etalonări și verificări metrologice.

Departamentul service oferă clienților: instalări de aparate și echipamente, mentenanță/întreținere periodică, calibrări în regim neacreditat, reparații în garanție și post-garanție, modernizări, în special de mașini de încercări mecanice, calificări/validări IQ/OQ, consultanță implementare ISO 17025 și ISO 9001.

Sediul central este la București, iar sedii zonale sunt în: Brașov, Craiova, Cluj-Napoca, Iași, Timișoara.

Compania deține laboratoare acreditate și autorizate RENAR și BRML conform ISO 17025.

Compania este prezentă cu produsele sale în mai toate domeniile de activitate unde se utilizează echipamente și aparatură de laborator, având numeroși clienți în Agricultură, Cercetare, domeniul Medical și industria Farmaceutică, industria alimentară și industria prelucrătoare.

Compania dispune de un sediu modern, o echipă de profesioniști de top și se mândrește cu realizările sale și spiritul inovator: un brand cunoscut și recunoscut pe piața de profil, un nume de referință pentru care specialiștii din domeniu își doresc să lucreze!