Inginer Proiectant Energetician

Recrutăm pentru partenerul nostru, specializat în proiectare și executare de instalații electrice interioare, branșamente aeriene și subterane, care se află în plină expansiune. Tu vino cu experiența în domeniu și entuziasmul unui nou început, iar echipa îți va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare plăcută și de lungă durată.

Brașov

Full time

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate (Absolvent al facultății de Energetică, preferabil specialitatea Electroenergetică sau facultatea de Electrotehnică);
  • Atestat ANRE grad IIIA (poate fi minim IIA, constituie avantaj grad IV);
  • Experiență în domeniul proiectării de circuite primare și secundare;
  • Cunoștințe de bază în domeniul electric / energetic;
  • Cunoștințe privind legislația, normativele, standardele specifice în vigoare;
  • Abilități de comunicare și relaționare eficientă, adaptabilitate și gândire analitică;
  • Atenție la detalii, independență și corectitudine;
  • Cunoștințe de MS Office.

Descrierea Jobului

  • Întocmește documentații parte scrisă, parte desenată (faza DTAC, SF, SS, PT, DDE etc);
  • Susține proiecte în fața comisiei de avizare;
  • Asigură rezolvarea observațiilor și completările stabilite în comisiile de avizare;
  • Răspunde de predarea în termen a documentațiilor tehnice și încadrarea în valorile contractate;
  • Întocmește calculele tehnice necesare, precum și partea scrisă și desenată a lucrării;
  • Analizează cererile de ofertă și comenzile de întocmire a documentației;
  • Întocmește după caz, teme de subproiectare, documente pentru acorduri și avize.

Beneficii

  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou de Paști și Crăciun;
  • Siguranță și stabilitate pe termen lung într-o companie prezentă activ pe piață;

Program de lucru L-V (07:30-15:30)

Despre angajator

Compania are o activitate îndelungată în realizarea lucrărilor electroenergetice, s-a specializat pentru execuţia la un nivel tehnic ridicat ale celor mai diverse tipuri de instalaţii.

Compania este o societate pe acțiuni cu capital integral privat având ca obiecte de activitate proiectare, construcţii-montaj, reparaţii instalaţii electrice, fabricarea produselor pentru echipamente şi instalaţii de producere, transport, distribuţie şi utilizare a energiei electrice pentru domeniul de tensiuni 0,4÷20÷110÷400 kV, inclusiv iluminat public.