Key Account Sales Specialist

Căutăm un Specialist vânzări pentru zona București, pentru partenerul nostru de afaceri, un important producător, importator şi distribuitor de ingrediente şi utilaje pentru industria de panificaţie, patiserie, cofetărie, activ pe piaţa românească din 1994.

București

Full time

Candidatul Ideal

  • Experiență în vânzări (reprezintă un avantaj experiența în domeniul panificației, patiseriei, cofetăriei);
  • Studii medii finalizate / studii superioare;
  • Persoană energică, activă, pasionată de domeniul vânzărilor și deschisă spre perfecționare continuă;
  • Bune abilități de comunicare, negociere, planificare și organizare;
  • Cunoștințe de limbi străine - reprezintă un avantaj;
  • Permis auto categoria B.

Descrierea Jobului

  • Managementul activităților comerciale;
  • Realizarea obiectivelor lunare de vânzări;
  • Vizitarea clienților în teren, pentru menținerea și dezvoltarea unei bune relații profesionale;
  • Dezvoltarea potențialului de vânzare în zona alocată;
  • Prospectarea pieței în vederea identificării nevoilor clienților noi;
  • Informarea în permanență despre noutățile din domeniul de activitate și cunoașterea tendințelor de pe piață;
  • Colaborarea cu celelalte departamente pentru activitățile comune;
  • Mentenanța proiectelor (activități de Key Account Management), raportări, taskuri administrative generale interne și externe.

Beneficii

  • Perspective nelimitate de evoluție profesională în cadrul companiei;
  • Mediu de lucru prietenos;
  • Telefon, laptop, mașină de serviciu;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Beneficii financiare la nivelul așteptărilor.