Inginer Ofertare Construcții

Recrutăm pentru partenerul nostru, ce activează în domeniul construcțiilor civile și industriale, cu o vechime de peste 15 ani, care s-a dezvoltat prin calitatea soluțiilor oferite în acest domeniu, promptitudine și seriozitate.

București

Full time

Cerințe:

  • Absolvent studii superioare - Facultatea de Construcții civile, industriale și agricole/ Instalații;
  • Experientă de minim 5 ani în ofertare construcții civile , industriale și agricole;
  • Bune  cunoștinte de utilizare a computerului : MS Office, AutoCAD;
  • Bune abilități de comunicare și negociere;
  • Rigurozitate și atenție pentru detalii;
  • Persoană activă, responsabilă, foarte bine organizată, orientată către obținerea de rezultate;
  • Foarte bune cunoștințe tehnice;
  • Capacitate de analiză și sinteză.

Descrierea Jobului:

  • Studierea documentației predată de beneficiar sau pusă la dispoziție de colegii din departamantul de vânzari: caiete de sarcini, fișe de date, planuri, memoriu tehnic, etc.;
  • Verificarea listelor de cantități și articole transmise de Beneficiari sau întocmirea lor, în cazul în care nu există;
  • Stabilirea strategiei pentru întocmirea documentației de prezentare a ofertei, ținând cont de cerințele transmise de beneficiar și politica firmei, pentru întocmirea ofertelor;
  • Solicitarea  ofertelor și negocierea condițiilor comerciale cu furnizorii de materiale și echipamente;
  • Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori/ subcontractori;
  • Întocmirea ofertei tehnico-economică în conformitate cu cerințele documentației primite;
  • Participarea, dacă este solicitat, la toate negocierile ce vizează susținerea ofertei tehnice și a cotațiilor de preț, din oferta întocmită și predată beneficiarului;
  • Solicitarea clarificarilor(dacă este cazul);
  • Transmiterea clarificarilor pentru oferta predată;
  • Întocmirea  graficelor de execuție;
  • Întocmirea propunerilor tehnice, Planului Calității sau alte documente  necesare , solicitate de Beneficiar, în stadiul de ofertare;
  • Asigură suport tehnic de specialitate, șefilor de santier, pentru lucrările ofertate;
  • Întocmirea documentației aferente Cărții Construcției (în colaborare cu celelalte departamente, inclusiv procese verbale de lucrări).

Beneficii:

  • Mediu de lucru stimulant, cu un grad înalt de autonomie și reale oportunități de dezvoltare personală și profesională;
  • Vei face parte dintr-o echipă formată din specialiști cu o gândire orientată spre inovaţie şi evoluţie;
  • Buget lunar net: 1700 - 2000 €.