Inginer vânzări aparatură încercări metrologice

Recrutăm pentru partenerul nostru ce activează în domeniul etalonărilor, verificărilor și încercărilor metrologice pentru sediul din Timișoara!

Timișoara

Full time

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare tehnice, cu profil mecanic, construcții mașini, știința și ingineria materialelor, rezistența materialelor;
  • Experienţă anterioară minim 3-5 ani atât cu aparatura de control de calitate, cât şi în vânzările de echipamente industriale, mașini de încercări mecanice pentru metale, mase plastice, compozite, cauciuc, hârtie sau carton;
  • Cunoştinţe temeinice de limbă engleză şi / sau germană;
  • Permis de conducere - categoria B.
  • Persoană responsabilă, cu înclinații și pasiune pentru domeniul tehnic, energică, ambițioasă și autodidactă;
  • Abilități comerciale, de comunicare și relaționare;
  • Cunoștințe operare PC: Ms Office, ERP;

Responsabilități:

  • Realizarea studiilor de marketing şi a previziunilor de vânzări pentru segmente de clienţi sau produse;
  • Contactarea clienţilor telefonic sau prin deplasare la sediul lor;
  • Întocmirea ofertelor tehnico-economice conform liniilor directoare ale firmei;
  • Întocmirea contractelor de vânzare;
  • Urmărirea derulării contractelor până la realizarea lor integrală;
  • Participarea la organizarea de acţiuni publicitare zonale: simpozioane, seminarii, participări la expoziţii etc.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri de performanță;
  • Program de lucru flexibil;
  • Autoturism de serviciu;
  • Mediu de lucru plăcut şi profesionist;
  • Training-uri periodice în străinătate și posibilități multiple de dezvoltare profesională;
  • Siguranță și stabilitate pe termen lung într-o companie prezentă activ pe piață.

Despre angajator:

O companie de tip IMM cu capital integral românesc, înființată în 1991 specializată în distribuția aparaturii de laborator. În decursul celor 30 de ani de activitate, compania a dezvoltat departamente tehnice și de laborator, oferind adițional procesului de vânzare aparatură și servicii de instalare, mentenanță, etalonări și verificări metrologice.

Departamentul service oferă clienților: instalări de aparate și echipamente, mentenanță/întreținere periodică, calibrări în regim neacreditat, reparații în garanție și post-garanție, modernizări, în special de mașini de încercări mecanice, calificări/validări IQ/OQ, consultanță implementare ISO 17025 și ISO 9001.

Sediul central este la București, iar sedii zonale sunt în: Brașov, Craiova, Cluj-Napoca, Iași, Timișoara.

Compania deține laboratoare acreditate și autorizate RENAR și BRML conform ISO 17025.

Compania este prezentă cu produsele sale în mai toate domeniile de activitate unde se utilizează echipamente și aparatură de laborator, având numeroși clienți în Agricultură, Cercetare, domeniul Medical și industria Farmaceutică, industria alimentară și industria prelucrătoare.

Compania dispune de un sediu modern, o echipă de profesioniști de top și se mândrește cu realizările sale și spiritul inovator: un brand cunoscut și recunoscut pe piața de profil, un nume de referință pentru care specialiștii din domeniu își doresc să lucreze!